L sdfsdfsd asa

Mândria liceului

Performanțele elevilor la activitățile competitive de masă

în anul de studii 2019-2020

 

Sector
Locul N.P.Elevului Clasa Disciplina/Concursul Profesorul
II Suruceanu Euglena IX-a”D” Limba franceză Eriomenco Tatiana
II Roșca Paula II-a ,,A” Concursul recital ,,Din Dragoste de țară și de Grai” Roșca Natalia
II Stradnic Natalia VIII-a,,C” Concursul recital ,,Din Dragoste de țară și de Grai” Redea Tatiana
II Nazaria Marius IX-a ,,B” Concursul recital ,,Din Dragoste de țară și de Grai” Batrîn Rodica
II Cociarghin Andrei IX-a,,C” Limba rusă Tuicova Nadejda
III Muhina Alexandra IX-a ,,D” Limba rusă Tuicova Nadejda
III Mătusari Iuliana IX-a,,A” Istoria Românilor și Universală Bodeanu Ghenadie
Mențiune Mătusari Iuliana IX-a ,,A” Limba rusă Tuicova Nadejda
Municipiu
Mențiune Suruceanu Euglena IX-a,,D” Limba franceză Eriomenco Tatiana

 

Data Numele, prenumele profesorului Numele, prenumele elevului Clasa Eveniment economic ,,Innovation Camp”
 

19-20 octombrie 2019

Biezhenaru Nadejda Postică Ecaterina a XI-a ”A” Premiu special din partea companiei Coca Cola
16-17 noiembrie 2019      Biezhenaru Nadejda Carauș Dan a X-a ”A” Locul II

 

 

Data Numele, prenumele profesorului Numele, prenumele elevului Clasa  
22 mai 2020 Biezhenaru Nadejda Dani Andrian a X-a ”A” Certificare internațională

 „Entrepreneurial Skills Pass”,

                                                  coordonată de JA Europe

Tarasov Irina a X-a ”A” Certificare internațională

 „Entrepreneurial Skills Pass”,

                                                  coordonată de JA Europe

Chitoraga Daniel a X-a ”A” Certificare internațională

 „Entrepreneurial Skills Pass”,

                                                  coordonată de JA Europe

28 mai 2020 Biezhenaru Nadejda Ampava Ana a X-a ”A” Certificare internațională

 „Entrepreneurial Skills Pass”,

                                                  coordonată de JA Europe

Morari Valeria a X-a ”A” Certificare internațională

 „Entrepreneurial Skills Pass”,

                                                  coordonată de JA Europe

Chișlaru Valeria a X-a ”A” Certificare internațională

 „Entrepreneurial Skills Pass”,

                                                  coordonată de JA Europe

22 mai 2020  

Roadedeal Natalia

Angheluță Mariana a IX-a ”B” Certificare internațională

 „Entrepreneurial Skills Pass”,

                                                  coordonată de JA Europe

 

28 mai 2020

 

Roadedeal Natalia

Roșca Tudor a IX-a ”B” Certificare internațională

 „Entrepreneurial Skills Pass”,

                                                  coordonată de JA Europe

Sandu Nicoleta a IX-a ”B” Certificare internațională

 „Entrepreneurial Skills Pass”,

                                                  coordonată de JA Europe

Vasilcan Mădălina a IX-a ”B” Certificare internațională

 „Entrepreneurial Skills Pass”,

                                                   coordonată de JA Europe

Performanțele elevilor la activitățile competitive de masă

în anul de studii 2018-2019

Sector
Locul N.P.Elevului Clasa Disciplina/Concursul Profesorul
I Stradnic Natalia VII-a”C” Concursul recital Valeriu Cupcea Redea Tatiana
I Oprea Adriana VII-a,,B” ,,Tânărul plastician” Panaiot Zinaida
II Carp Ariadna VI-a”D” Educația plastică Panaiot Zinaida
II Popa Anghelina XII-a,,A” Educația fizică Boboc Constantin
II Nazaria Marius VIII-a”B” Concursul recital Valeriu Cupcea Batrîn Rodica
II Roșca Paula II-a ,,A” Concursul recital Valeriu Cupcea Roșca Natalia
II Cucu Veronica IX-a,,D” Limba și literatura română Marciuc Olesea
II Pleșca Daniel V-a,,C” ,,Tânărul plastician” Panaiot Zinaida
II Conicov Daniel V-a,,C” ,,Tânărul plastician” Panaiot Zinaida
III Dănuța Victoria V-a ,,D” ,,Tânărul plastician” Panaiot Zinaida
III Matas Sofia V-a,,A” ,,Să trăiți să înfloriți” Doruș Petru
III Ursu Beatrice V-a,,A” ,,Să trăiți să înfloriți” Doruș Petru
III Chiriac Ciprian V-a,,A” ,,Să trăiți să înfloriți” Parașciuc Elena
III Nița Andrei V-a,,A” ,,Să trăiți să înfloriți” Parașciuc Elena
III Nicus Oscar V-a,,A” ,,Să trăiți să înfloriți” Parașciuc Elena
III Pleșca Daniel V-a ,,C” ,,Să trăiți să înfloriți” Doruș Petru
III Semionov Nichita V-a ,,C” ,,Să trăiți să înfloriți” Batrîn Rodica
III Ciochină Daniel V-a ,,C” ,,Să trăiți să înfloriți” Batrîn Rodica
III Gherasimenco Anastasia V-a ,,C” ,,Să trăiți să înfloriți” Batrîn Rodica
III Lungu Beatrice V-a ,,C” ,,Să trăiți să înfloriți” Batrîn Rodica
III Plămădeală Mihaela V-a ,,C” ,,Să trăiți să înfloriți” Batrîn Rodica
III Tarasovn Irina IX-a”C” Limba rusă Coloscova Aglaia
Mențiune Gherasimenco Anastasia V-a ,,C” ,,Tânărul plastician” Panaiot Zinaida
Mențiune Tofilat Ionela XI-a,,B” Concursul recital Valeriu Cupcea Marciuc Olesea
Mențiune Negară Nicolae IX-a,,D” Limba rusă Tuicova Nadejda
Mențiune Zuza Marius IX-a,,B” Concursul Memorial de Matematică ,,Constantin Spătaru” ediția a LXXII-a Goncearuc Angela
Mențiune Verdeș Andreea XII-a,,B” Limba engleză Dani Olesea
Mențiune Cucu Veronica IX-a,,D” Geografia Chicu Valentina
Mențiune Bruma Elena XII-a,,A” Geografia Chicu Valentina
Mențiune Todirca Amalia VI-a ,,D” ,,Tânărul plastician” Panaiot Zinaida
Mențiune Castraveț Vlada VI-a ,,B” ,,Tânărul plastician” Panaiot Zinaida
Conferința teoretico-practică”Muncă.Talent.Cutezanță”(municipală)
III Moisei Vlad XII-a”B” Matematică Goncearuc Angela
Mențiune Stradnic Natalia VII-a,,C” Concursul recital Valeriu Cupcea Redea Tatiana
Concursuri Internaționale
Mențiune Nimerenco Dumitru X-a”B” Concursul Internațional de Matematică ”Kangourou-2019” Untu Zinaida
Mențiune Carauș Pavel X-a”B” Concursul Internațional de Matematică ”Kangourou-2019” Untu Zinaida
Mențiune Chiriac Damian VI-a”A” Concursul Internațional de Matematică ”Kangourou-2019” Untu Zinaida
Mențiune Bejenaru Marius IV-a”D” Concursul Internațional de Matematică ”Kangourou-2019” Mihai Iulia
Mențiune Bordei Daniel IV-a”D” Concursul Internațional de Matematică ”Kangourou-2019” Mihai Iulia
Mențiune Candja Alexandr II-a”C” Concursul Internațional de Matematică ”Kangourou-2019” Timuță Tatiana

 

 

 

 

  Locul I Locul II Locul III Mențiune Total
Etapa de sector

(nr. de locuri)

2 7 13 9 31
Etapa municipală

(nr. de locuri)

0 0 0 1 1
Etapa Internațională

(nr. de locuri)

0 0 0 6 6
Conferinţa municipală ştiinţifico-practică    „Muncă. Talent. Cutezanţă” 0 0 1 0 1
Total 2 7 14 16 39

 

Performanțele elevilor la activitățile competitive de masă

În anul de studii 2017-2018

 

Sector
Locul N.P.Elevului Clasa Disciplina/Concursul Profesorul
I Matusari Iuliana VII-a”A” ,,Tânărul plastician” Panaiot Zinaida
I Oprea Adriana VI-a,,B” ,,Tânărul plastician” Panaiot Zinaida
I Cugureanu Chiril VI-a ,,B” Fizica Nihtii Stela
I Rotaru Bogdan II-a,, A” Concursul de sector ,,Ploaia de Stele” Meradjii Rodica
I Dorgan Alina VII-a,,B” Ploaia de stele Rusu Oleg
II Verdeș Vlada VII-a,,C” ,,Tânărul plastician” Panaiot Zinaida
II Matusari Iuliana VII-a”A” Educația plastică Panaiot Zinaida
II Corbu Eugenia IX-a,,A” Educația Tehnologică Galușinscaia Andgelina
II Nazaria Marius VII-a”B” Concursul recital Valeriu Cupcea Batrîn Rodica
II Roșca Paula I-a ,,A” Concursul recital Valeriu Cupcea Roșca Natalia
II Voineac Olga IX-a,,B” Ploaia de stele Chiriac Ina
III Verdeș Vlada VII-a,,C” Educația plastică Panaiot Zinaida
III Alexa Violeta V-a,,C” Educația plastică Panaiot Zinaida
III Culiuc Dumitrița XII-a,,B” Limba franceză Eriomenco Tatiana
III Paniș Ana XII-a,,A” Limba franceză Eriomenco Tatiana
III Cernîh Inga XI-a,,A” Limba franceză Eriomenco Tatiana
III Clocica Adelina VII-a”C” Concursul muzical”Ploaia de Stele” Chiriac Ina
III Iamandii Sabina IV-a”A” Limba și literatura română Anton Elvira
Mențiune Munteanu Tatiana IV-a,,A” Limba și literatura română Anton Elvira
Mențiune Bricicari Zinaida XII-a,,A” Limba franceză Eriomenco Tatiana
Mențiune Tîrșina Dana VI-a,,A” Educația Tehnologică Galușinscaia Angelina
Mențiune Verdeș Andreea XI-a,,B” Biologia Cușca Ana
Mențiune Bruma Elena XI-a,,A” Geografia Chicu Valentina
Mențiune Vasilcan Mădălina VII-a,,B” Fizica Nihtii Stela
Mențiune Moisei Vlad XI-a,,B” Concursul recital Valeriu Cupcea Batrîn Rodica
Mențiune Malancuș Laurențiu V-a,,A” Matematica Untu Zinaida
Mențiune Bondarciuc Ecaterina IV-a,,B” Limba și literatura română Nimerenco Liliana
Mențiune Comendant Stanislav IV-a,,C” Limba și literatura română Știrbu Minodora
Mențiune Caraman Valeria XII-a ,,A” Limba engleză Postica Oxana
Mențiune Coțur Eva-Maria IV-a,,C” Limba și literatura română Știrbu Minodora
Mențiune Pleșca Daniel IV-a,,C” Matematica Știrbu Minodora
Mențiune Poiană Adrian IV-a,,C” Matematica Știrbu Minodora
Municipiu
I Culiuc Dumitrița XII-a,,B” Limba franceză olimpiada UPS,,I.Creangă” Eriomenco Tatiana
I Eftode Cătălina XII-a,,B” Concursul absolvenților la matematică 2018” Untu Zinaida
I Dorgan Alina VII-a ,,B” Concursul ,,Ploaia de Stele” Rusu Oleg
Mențiune Iamandii Sabina IV-a”A” Limba și literatura română Anton Elvira
Mențiune Matusari Iuliana VII-a”A” Educația plastică Panaiot Zinaida
Mențiune Cugureanu Chiril VI-a,,B” Fizica Nihtii Stela
Concursuri Internaționale
Participare Coda Victor IX-a”A” Concursul Internațional de Matematică ”Kangourou-2016” Untu Zinaida
Conferința teoretico-practică”Muncă.Talent.Cutezanță”(municipală)
III Bodeanu Alexandru XII-a”B” Fizica experimentală Nihtii Stela
Participare Activă
Diplomă N.P.profesorului/cond.de cerc Concursul Etapa  
Participare Duca Dragoș Matematică Sector Anton Elvira
Participare Juc Leonid IT Conference ,,The Future is Ours” Municipiu Snegur Tatiana
Participare Sicorschi Dumitru Matematica Sector Anton Elvira

 

  Locul I Locul II Locul III Mențiune Participare Total
Etapa de sector

(nr. de locuri)

5 5 7 13 2 32
Etapa municipală

(nr. de locuri)

3 0 0 3 1 7
Etapa Internațională

(nr. de locuri)

0 0 0 0 1 1
Conferinţa municipală ştiinţifico-practică    „Muncă. Talent. Cutezanţă” 0 0 1 0 0 1
Total 8 5 8 16 4 41